Четвер, 25.04.2024, 03:33
Головна » 2013 » Червень » 29 » Виховання з урахуванням темпераменту
Виховання з урахуванням темпераменту

У житті темперамент в «чистому вигляді» зустрічається рідко. Звичайно має місце змішування рис різних типів темпераментів. Проте, найбільш яскраві риси однаково будуть «керуючими» у поведінці вашого малюка. Саме на них і звертайте свою увагу.
Дитина–флегматик

Розглянемо флегматичний тип темпераменту дитини та ознайомимося з практичними рекомендаціями правильного виховання з урахуванням темпераменту.

Флегматичний темперамент (сильний, урівноважений, інертний тип нервової системи)

завжди спокійний
терплячий
обов'язковість
не уразливий
його практично неможливо вивести із себе
відрізняється високою працездатністю
наполегливість
здатний до великих навантажень в роботі
врівноважений у стосунках

все робить повільно
малорухомість
вимагає часу для зосередження
повільно приймає рішення
впертість
безініціативність

За впертістю цей малюк перевершує всіх, а вдома його всі називають «копушею». Дитина з таким типом нервової діяльності завжди незворушна і спокійна. Поруч із цим нікуди не поспішаючим «копушею» здається, що час зупинився або його взагалі насправді немає.

Такому малюку властиве уповільнене, але сильне реагування, повільне, але міцне запам'ятовування. У середовищі дітей він відрізняється спокоєм. Почуття флегматика рівні, постійні та глибокі.

Флегматик все робить докладно, переборюючи всі перешкоди. Свої рішення він не міняє, а якщо їх треба відстояти, то виявить максимум упертості. Він дуже відданий своїм близьким і друзям, хоча йому важко знайти справжнього друга.
Дитина–сангвінік

Розглянемо сангвінічний тип темпераменту дитини і ознайомимося із практичними рекомендаціями правильного виховання з урахуванням темпераменту.

Сангвінічний темперамент (сильний, урівноважений, рухливий)

висока рухливість
висока адаптивність (легко пристосовується до нових умов)
захопленість
товариськість
життєрадісність, оптимізм
доброзичливість
не уразливий
виразність міміки та пантоміміки

незібраність
ненадійність (завжди обіцяє, але не завжди виконує свої обіцянки)
мінливість, легковажність, розкиданість
поверховість сприйняття
недостатня здатність до зосередження, відсутність посидючості
недостатня наполегливість
тяготиться одноманітністю
діяльний за умови цікавої справи

Сангвінік — це дружелюбний, товариський, життєрадісний малюк. При цьому він досить покладливий і розважливий. Відкритий і говіркий, він обожнює нові обличчя і нові місця, йому необхідні зміни захоплень.

Дитина–сангвінік легко іде на компроміс. Не боїться труднощів. Легко переживає невдачі. Він без проблем вливається в будь-який колектив і пристосовується до незвичної обстановки.

Цікавість сангвініка безмежна, здається, що він просто зараз хоче осягнути неосяжне. Він завжди прагне дізнатися якомога більше і легко засвоює нову інформацію.
Дитина–меланхолік

Розглянемо меланхолійний тип темпераменту дитини та ознайомимося з практичними рекомендаціями правильного виховання з урахуванням темпераменту.

Меланхолійний темперамент (у його основі лежить слабкий тип вищої нервової діяльності)

висока чутливість
сердечність, здатність до співчуття
тонка сприйнятливість
у звичній обстановці - старанний працівник
м'якість
доброзичливість

Негативні
уразливий і сором’зливий, невпевнений у собі
помисливість
замкнутість
знижена активність
низька працездатність (у несприятливих умовах)

Меланхолік — це м'який і слухняний малюк. Меланхоліки сором’язливі, боязкі, а нерішучість — одне з основних властивостей їхнього характеру. Нерішучість проявляється в усіх рухах, жестах і вимові маляти-меланхоліка. Його засмучує і виводить з рівноваги будь-який дріб'язок, і ця емоційна нестійкість аж ніяк не каприз. Він чутливо реагує навіть на людський голос: спробуй його лише підвищити — і такий малюк відразу заплаче. Сльози в меланхоліків невичерпні, адже вони бояться усього, особливо незнайомих людей і нової обстановки.

Діти-меланхоліки часто замикаються в собі, дуже погано звикають до нового колективу, прагнуть бути в «тіні». Часто «зациклюються» на невдачах, дуже болісно реагують на негативні оцінки, а покарання сприймають як справжню трагедію.
Дитина–холерик

Розглянемо холеричний тип темпераменту дитини та ознайомимося із практичними рекомендаціями з правильного виховання з урахуванням темпераменту.

Холеричний темперамент (сильний, неврівноважений, рухливий)

висока активність
енергійність
швидко усвідомлює обстановку
товариськість
рішучість
збуджена переконлива мова

невитриманість
запальність
агресивність
нестійка поведінка
різкість у відносинах, конфліктність
циклічність у роботі, у переживаннях, настроях

Цей темперамент один з найяскравіших темпераментів дитини, що приносить батькам постійну турботу. «Спокій нам лише сниться!» — можуть сказати вони про свого малюка-холерика. Також деякі особливості такого темпераменту притаманні усім дітям.

Малюк з таким типом нервової системи — непосидючий, пустотливий. Він галасливий, нестриманий, метушливий, неслухняний, запальний, забіякуватий. Це невгамовний бешкетник і задира, що постійно влаштовує скандали і сварки. Мова холерика уривчаста, швидка, із проковтуванням окремих слів, однак дуже виразна та емоційна. Рухи такого малюка стрімкі, різкі, енергійні.
Переглядів: 599 | Додав: Djmelik | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2013  »