П`ятниця, 26.04.2024, 10:38
Головна » 2016 » Листопад » 22 » тиждень Українських Вечорниць
тиждень Українських Вечорниць

«Від зірниці, до зірниці, хай лунають Вечорниці!»

З таким веселим гаслом у Процівській ЗОШ відбувся тиждень святкування Українських Вечорниць – свята традиції і шанування народних веселощів, пісень та обрядів. Особливим цього року свято стало ще й тому, що вирішили його проводити у кожному класі окремо, щоб підкреслити родинний затишок і згуртувати як можна більше сімей. І дійсно кожне святкування окремо було наповнене домашнім теплом, пахощами свіженьких вареничків і пиріжечків, народними піснями і забавами, іграми, сценками, сміхом і дитячою радістю.

У1 класі  свято вдалося на славу. Маленькі учні нашої школи вперше святкували Вечорниці у стінах нашої школи, проте вони відчули весь настрій свята. Активно проявили себе і родини наших діток – підтримали і їх , і нас. Господинею свята була Любов Григорівна, що радо зустрічала гостей на порозі «світлиці». Клас вбрано в українські рушники, на підлозі плетені доріжки, на столах  смачні страви, приготовані батьками, і звісно, дітки – дівчатка у квітчатих віночках, хлоп’ята , наче справжні козаки. Все дійство відбувалося у вигляді ігор, наших , українських. Тут і на конях скакали, і яблучка в кошики збирали, і хороводи водили, і калиту кусали. Ох і весело було! А щоб свято запам’яталося на довше, дітки вручили своїм рідним справжні обереги, виготовлені власноруч – українські мотанки -  Берегині.

У 2 класі на  Вечорниці завітали гості – дід Степан і баба Параска ( сім’я Кінтер). І запросили веселих дівчаток – україночок і хлопців – козачат до святкового столу. Під колоритний акомпанемент  баяніста Олександра Лузана та чарівний спів Тетяни Лузан  проходило все дійство. Дітки порадували всіх присутніх казкою на новий лад «Пан Котський», показавши всю свою майстерність. І жартівливих пісень співали, і гуморески розповідали. А найбільше всіх потішила сварка кумушок, чиї ж варенички добріші? (  мама Оксана Шевченко і мама Віра Волонтирець). А помирила їх пісня «А мій милий вареничків хоче» у дуетному виконанні  тата Сергія Кінтера і Тетяни Валеріївни.  Веселощі продовжилися солодким столом для діток.

3 клас гостинно запрошував всіх у приміщення клубу, де під музичний супровід Людмили Василівни та вмілим керівництвом Ліни Михайлівни і відбувалося святкування Вечорниць. У залі пахло смаколиками, а припрошувала  всіх справжня українська господиня – баба Катерина (Валентина Василівна). Ось де вшанували українську народну пісню – і дівчатка, і хлопці виконали  їх багато і красиво. І калиту кусали, і з ворожкою гадали(Інна Миколаївна). І наворожили на майбутнє багато хорошого, і дорослим і малим. Всіх присутніх порадувала гра юних баяністів – Присяжного Тимура і Кияшка Владислава, а також сольне виконання пісні Таїсією Шкарою.

А ось 4 клас свої Вечорниці проводили майстерно, і всі ролі виконували виключно діти. Запрошені були всі учні школи, і презентація до свята супроводжувала все дійство. Незабули і про народні символи України, зокрема виділили український вінок, пов’язавши на нього кольорові стрічки та розповівши всім, що кожен колір у народі символізує. Гарним, чуйним, красивим і мелодійним видався таночок дівчат у віночках. Повеселили гостей і народними сценками про звичайне українське життя. Запам’ятається і виконання пісні «Сало» Владом Лузаном. За старинним звичаєм дівчатка гадали на гілках вишні та чобітках. І старшокласники своїм рідним дарували мотанки - обереги, виготовлені ними до свята.

То ж, підбиваючи підсумки тижня Українських Вечорниць, ми можемо впевнено сказати, що головного ми досягли – діти знають, шанують , поважають традиції свого народу, родини і сім’ї виявляють особливу підтримку, ми разом  об’єдналися заради єдиної мети – виховання патріотичного та свідомого юного громадянина своєї країни. Ми українці – і ми цим пишаємося!

Переглядів: 592 | Додав: olyakinter | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2016  »