Четвер, 25.04.2024, 22:04

Ген здалека у наш край,

Йде з гостинцями, дарами

Преподобний Миколай!

Земля оповита  першим сніжком, все навколо виблискує на сонечку… А в сільському клубі дітки з нетерпінням очікують на свого улюбленця – Святого  Миколая.

«Свято Миколая є одним з найулюбленіших народних свят, утіленням кращих моральних якостей, почесним охоронцем усіх дітей, бідних і знедолених. Саме йому, Отцю Миколаю, довгими зимовими вечорами пишуть дітлахи листи. З його іменем пов’язано безліч легенд та переказів. За переказами, Святий Миколай допомагав із своїх заощаджень не лише тим, хто звертався за допомогою, але насамперед тим, хто соромився прости помочі. Зауважимо, що робив він це в таємниці.

Розповідають також,що силою молитви, глибокою вірою в Бога творив Миколай чудеса; зцілював безнадійно хворих, установлював мир між людьми. Тому його називають Чудотворцем.

Вважається, що протягом року Миколай стежить за всіма хлопчиками та дівчатками і записує їх вчинки до двох книжок: хороші – до білої, погані – до чорної.

У ніч на 19 грудня Святий обходить домівки і залишає малечі подарунки, на які вона заслужила. Якщо дитина весь рік була слухняною, чемною, працьовитою, Миколай кладе їй під подушку гостинця, а якщо – неслухняною,  вередливою, ледачою, то вона отримує від Миколая різочку, щоб знала, як слід поводитися.» - ось  із такої розповіді ведучого розпочалося Свято Миколая. Далі на сцені з’явилося два ангелочки із великою білою книгою в руках. Вони уважно передивлялися книгу, чи всіх діток записали, чи нікого не пропустили.

Раптом чути свист, галас… На сцену забігають Антипко та два чортики. В свою чергу вони принесли із собою чорну книгу. Та ангели швидко їх проганяють, бо у залі знаходяться тільки хороші та чемні дітки.

Нарешті, стало чути тихий дзвін, який щораз стає усе гучніший – це Святий Миколай несе із собою великий клунок із гостинцями. Привітавшись із дітками, він запитав чим вони його порадують. На що учні відповіли, що приготували багато веселих пісень, віршів та танців.

Святий і добрий Миколаю,

Чекаємо на тебе давно.

Що нам даси,-

Про те не знаєм,

Та просимо тебе одно:

Ти нам в здоров’ї дай зростати,

Завзяття й сили нам надай,

Щоб ми з руїн могли підняти

І звеселити рідний край.

Миколаю дуже сподобалося як виступали дітки, тож, не змушуючи більше чекати, він роздає учням подарунки.

На свято також завітала голова сільської ради – Люба Іванівна Чешко. Вона щиро привітала усю громаду зі святом, побажали нам всім сили та наснаги, здоров’я,  щоб наші діти росли гарними й розумним на славу своїй Батьківщині. Також Люба Іванівна відмітила кращих учнів школи й нагородила їх цінними подарунками.

Із найщирішими проханнями, із найпалкішими віншуваннями закінчилося наше свято. Відкритість дитячої душі, щирість дитячих сердець, тепло їхніх маленьких долонь… Це все заради чого нам треба жити та творити, оберігати та доглядати, щоб ніколи ніщо погане не торкнулося їхньої ніжної  душі…

Ой, щедрик-щедрий, вже приходить Новий рік,

Святий Миколай, всіх дітей оберігай!!!

Переглядів: 509 | Додав: Djmelik | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2014  »